Duvar Baskı Beton

Duvar Baskı Beton Nedir Nasıl Yapılır?

Duvar baskı beton sisteminin en güzel özelliklerinden bir tanesi sanki taşların zemine tek tek döşenmiş hissi oluşturmasıdır.  İşin bir diğer güzel tarafı ise sistem size bu seçenekleri sonsuz sayıda çoğaltarak ihtiyaçlarınıza zevk ve beğeninize uygun olan hemen her model ve deseni tasarlayabilir. Eln Baskı Beton mekanınızda antik bir hava modern bir tarz ya da çok değişik bir havayı yansıtmanızı mümkün kılar. Baskı beton sisteminin sunmuş olduğu tüm bu olanakların ve imkanların yanı sıra bu sistem uygulama süresi de oldukça kısa olan zemin kaplama işlemidir.

Uygulama süresinin kısa olması sayesinde Baskı beton kaplama yaptırdığınız alanı çok kısa sürede kullanabilme imkanı bulursunuz. Baskı beton işlemi sayesinde işlem yaptırmış olduğunuz yerler durumunu ve rengini çok uzun yıllar boyunca korumayı başarır. Baskı beton malzemesinin içeriğinde yer alan renk pigmentleri her türlü zararlı ışınlar için oldukça dayanıklı malzemelerden  üretilmiştir. Bu baskı beton kaplama  ilk günkü canlılığını ve formuzu çok uzun süre süre boyunca koruyabilir.

Duvar Baskı Beton Kalıbı

Duvar baskı beton uygulamaları da yine çeşitli ortamların oldukça hoş ve estetik görünüme sahip olabilmelerine bir şans tanıyabiliyor. Bu firma nezdinde, görünümleri farklı olan çoğu duvar baskı beton kalıplarına da yer veriliyor.

Dikey Beton Kaplamaları

Taş, tuğla ve diğer birçok duvar dokusunu taklit etmek için hafif çimento bazlı kaplamalarla dekoratif duvar kaplamaları oluşturun Duvar Baskı Beton Nedir Nasıl Yapılır?

Eln Baskı Beton herhangi bir dikey yüzeye dekoratif bir beton kaplama uygulayabilir ve ardından görünümünü herhangi bir yatay yüzey gibi özelleştirebilir. Yatay ve dikey yüzeylerinizi uyumlu bir görünüm için koordine etmek için ahşap, taş, tuğla ve diğerleri gibi istediğiniz diğer malzemelerin görünümünü taklit edebiliyoruz.

Dekoratif beton neden dikey yüzeyler için iyi bir seçimdir?

Dekoratif beton nasıl yürüdüğünüz zemin için ideal bir malzemeyse, dayanıklılığı da dikey yüzeyler için iyi bir seçimdir. Üzerinde kimse yürümeyecek olsa da, alçı ve ahşap gibi malzemelerde gördüğünüz hasarın aynısını alamayacaksınız. Yüksek kaliteli bir kapatıcı ile dikey yüzey zamanla su tarafından bükülmez ve termitler sorun olmaz.

Dikey Kaplamalarla Tasarım Olanakları

Dikey kaplamalar hemen hemen her sağlam, düzgün hazırlanmış yüzeye uygulanabileceğinden, uygulamalar geniş bir yelpazeye sahiptir. En popüler olanlardan birkaçı şunları içerir:

 • İç vurgu duvarları
 • Şömine cepheleri
 • Vitrinler
 • Kemerli girişler
 • İstinat duvarları
 • Dış mahremiyet duvarları
 • Bodrum duvarları ve şarap mahzenleri
 • Bacalar
 • ters sıçramalar
 • ICF duvar yüzeyleri
 • Otel ve tatil köylerinde temalı odalar

Dikey kaplamaların en büyük avantajı çok yönlülüktür. Gerçek taş, tuğla veya arduvaz gibi görünecek şekilde damgalanma veya oyulabilme yeteneklerine ek olarak, dikey karışımlar tedarik eden şirketler, tesisatçıların yıpranmış ahşap, fosilleşmiş kaya, botanik baskılar gibi diğer birçok malzemeyi taklit etmelerini sağlayan özel damgalama ve oyma araçları geliştirmiştir. , mercan, lav taşı ve hatta bambuyu kesin. Bu kaplamalar aynı zamanda, çevredeki dekora uymak veya simüle ettikleri malzemelerin doğal renklerini kopyalamak isteyip istemediğinize bakılmaksızın, akla gelebilecek hemen hemen her renkte pigmentli, lekeli veya sahte cilalı olabilir. Kaplama derinliği, desene veya istenen görünüme bağlı olarak da değiştirilebilir.

Dikey kaplamalar, aynı zamanda, duvarın boyutlarına uyacak şekilde kolayca özelleştirilebilen, desendeki bireysel birimlerin boyutunda tam esnekliğe izin verir. Duvar Baskı Beton “Taş desenlerini istediğiniz boyut ve şekilde oluşturabileceğiniz için, üretilen taştan dikey kaplamalarla daha fazlasını yapabilirsiniz” diyor. “Malzeme damga izlenimini iyi alıyor ve şekillendirilmesi veya oyulması kolay. Ayrıca köşelerde çalışabilir ve dar alanlara sığdırabilirsiniz.”

Dünyanın Her Yerinden Dikey Çalışmalar için Tasarım Fikirlerini görmek için buraya tıklayın .

Dikey İş Yapan Müteahhit Bulmak

Dikey kaplamalar, dekoratif beton için nispeten yeni bir uygulamadır, bu nedenle bu tür işlerde uzmanlaşmış profesyonelleri bulmak zor olabilir. Bunu yapanların çoğu, becerilerini yıllarca pratik yaptıktan sonra kazanmış, kendi kendini yetiştirmiş sıvacılar veya beton müteahhitleridir. Diğerleri, dikey bindirme uygulamasında eğitim veren, sayıları giderek artan montajcı eğitim programlarına katılarak tekniği öğrenmiştir.

Baskı Beton Uygulaması 

Duvar baskı beton uygulamaları birçok özelliği ile insanlar tarafından tercih sebebi olmuştur. Özellikle kısa sürede tamamlanması uzun ömürlü olması ve birçok renk seçeneği sayesinde estetik görüntüler oluşturması ile tercih sebebidir. Baskı beton zemine dökülen özel beton yüzeyine farklı desenler yardımıyla uygulanan yüksek mukavemetli bir zemin kaplama sistemidir. Kesinlikle aşınma ve darbelere dayanıklı toz tutmaz kaydırmaz ve solmaz bir yapıda olan Eln Baskı Beton çok uzun ömürlü uygulamadır. Taş görünümlü kalıp beton olduğu için asla araları açılmaz ve boşluk oluşmaz. Bu da baskı beton uygulamasının sunduğu en önemli avantajlardan biridir. Baskı beton uygulamalarında diğer zemin kaplama sistemlerinde olduğu gibi zamanla ot ya da çimen çıkma gibi durumlar söz konusu olmaz. Birçok renk seçeneği ile uygulanabilen baskı beton uygulamaları ile ortaya seyri doyumsuz estetik görünümler çıkar.

Damgalı Beton Duvarlar

Dekoratif beton duvarlar, herhangi bir ev geliştirme projesine gerçekten yaratıcı bir parıltı ekleyebilir. Damgalı beton duvarlar, doğal taş veya duvar görünümünü yeniden üretebilir. Misafirlerinizi şaşırtacak taş duvarlar ve kaya dokuları oluşturmanıza yardımcı olacak çeşitli dokular ve renkler mevcuttur.

Dekoratif beton işlemini uygulayarak, betonun yapısal ve estetik kalitesini sağlarken, maliyetli yığma işlerini en aza indirirsiniz. Duvarlar, şömineler, havuzlar, giriş yolları, merdivenler ve çok daha fazlası dahil olmak üzere damgalı betonla tasarlanabilen birçok farklı dikey yapı vardır.