Baskı Beton

Beton Baskı Nedir?

Baskı beton, son yıllarda en sık tercih edilen çeşitli zeminler üzerine beton baskı sistem yöntemi sayesinde ortaya taşla döşenmiş izlenime verilen bir sistemdir. Bu sistemle beraber görüntü olarak çok şık zeminlerin ortaya çıkması mümkündür.

Beton baskı sistemlerinin her biri alanına ya da ortamına göre birbirinden farklı modellerde ya da renklerde de sunulabilir. Sunulan Bu sistemler sayesinde her zaman kaliteli görüntüler elde edilir. Baskı beton iç ve dış alanların çoğunda rahatlıkla kullanılabilir. Beton baskılar görüntü olarak beton görüntüsü verdiği için oldukça şık ve estetik bir görünüm sağlar. O yüzden de hemen her ortam için her zaman tercih edilebilir. Aynı zamanda kaliteli bir dokuya sahip oldukları için uzun vade sorunsuz şekilde kullanmak da mümkündür.

Baskı Beton Tanımı?

Baskı Beton, taze dökülmüş hazır betonun yüzeyine taş, parke taşı, tuğla, arduvaz ve hatta ahşap zemin kaplaması görünümü vermek için son derece yenilikçi bir yöntemdir. Beton, diğer yapı malzemelerine kıyasla çevreye çok az etkisi olan sürdürülebilir bir yapı malzemesidir. Betonun ana bileşenleri kum, çimento, agrega ve sudur, betonu daha estetik hale getirmek için renk, doku ve yaratıcılık ekliyoruz. Betonla inşa etmek sizin ve çevrenin geleceği için anlamlıdır.

Sitede Kendi Formülümüz Karışık

Betonunuz tarafımızca yapılır ve sitemizde, uzun süre kalıcı, stabil bir yüzey sağlayan çok özel formülümüz kullanılarak karıştırılır, bu da ürüne dağıtılırken yerinde katkı maddeleri karıştırabilmemiz hizmetimizin esnekliğine de katkıda bulunur. betonun kullanımına (araba yolları için veya belki temeller ve geniş zemin alanları gibi inşaatlar için) ve uygun iklim koşullarına bağlıdır.

Benzersiz Tasarım, Dayanıklı ve uzun ömürlü

Araba yollarımız, patikalarımız ve teraslarımız dayanıklı, benzersiz ve neredeyse hiç bakım gerektirmez. Mevcut birçok farklı tasarım ve renk seçeneğiyle, evinize veya işinize çok yaratıcı bir görünüm kazandıran, sizin için gerçekten orijinal olan bir araba yolu oluşturabilirsiniz.

Dekoratif Beton sadece dışarısı için ideal değildir, aynı zamanda iç döşeme için de iyidir, size yazın serin bir zemin ve yerden ısıtma ile çok rahat bir kış geçirmenizi sağlar!

Baskı Beton Özellikleri

Beton, uygulamada yaygın biçimde kullanılan taşıyıcı bir yapı malzemesidir. Dünyada kişi başına düşen yıllık beton üretimi yaklaşık 2,5 tondur [1]. Çevremizde gördüğümüz hemen her yapıda, alt yapı ve ulaştırma sistemlerinde beton kullanılmaktadır. Çoğu, endüstriyel yapılarda ve depolama tesislerinde, büyük alışveriş merkezleri gibi ticari yapılarda, araç parkları, yaya kaldırımları ve benzeri birçok yapıda zemin betonları tercih edilmektedir. Çok sayıdaki konut yapıları da zemine oturan beton döşemelere sahiptir.

Endüstriyel olmayan zemin betonları ile endüstriyel olanlar arasında hem tasarım hem de yapım bakımından farklılıklar vardır. Bu iki farklı uygulamada ayırdedici üç nokta ön plana çıkar:

  1. Endüstriyel olmayan zeminlere gelen yükler hafiftir,
  2. Endüstriyel olmayan zeminlerde araç trafiği yükü yoktur,
  3. Endüstriyel olmayan zeminlerin yüzeyleri seramik vb. ince bir kaplama ile

kaplanabilir.

Endüstriyel olmayan zemin betonları; okullar ve kütüphaneler gibi çeşitli enstitü yapıları ile, hastaneler, ulaştırma istasyonları ve diğer kamu yapılarındaki zeminleri içerir. Bu zeminler yoğun insan trafiğiyle karakterize edilirler. Birçok enstitü zemini kaplı olmakla birlikte bazılarının yüzeyi düzeltilmiş betondur. Bu zeminlerdeki çatlaklar zeminin kullanımını etkilemez, ancak zemin kullanıcısını tatmin etmeyebilir. Böylece, bu zeminler için çatlak kontrolü normal endüstriyel zeminlerden daha önemli olabilir.

Bazı enstitü yapılarındaki zeminler ile özellikle tren istasyonları ve havaalanı terminalleri gibi kamu yapılarındaki zeminlerde yapısal dayanım, aşınma dayanımı ve mimari etki birleştirilmelidir. Bu bir zemin betonunda olağan olmayan bir kombinasyondur, ancak elde edilmesi güç değildir. Soruna tek bir çözüm yoktur, çünkü çoğunlukla tasarımcının, zeminin nasıl görünmesini istediğine bağlıdır. Birçok tasarımcı bu zeminler için mermer agregalı beton karo mozaik gibi çeşitli kaplamalar kullanır. Bunun yanında renklendirilmiş beton, baskı betonu gibi farklı uygulamalar da kullanılmaktadır. Kullanıcının istediği doğal veya yapay görünüm beton ile elde edilmektedir. Yaklaşık 40 yıl önce ilk kez ABD’de uygulanmaya başlanan baskı betonları, İngiltere’den başka diğer birçok ülkede ve özellikle yurdumuzda giderek yaygınlaşmaktadır.

Zeminler, çatı dışında kullanıcının en çok yakındığı yapı elemanıdır. Bundan dolayı zemin betonları belli bir felsefeye göre tasarlanmalı, zemin betonu kullanıcının gereksinimlerine ve beklentilerine yanıt verebilecek biçimde üretilerek uygulanmalıdır. Zemin betonları ile ilgili olarak ulusal veya uluslararası düzeyde önemli bilgi birikimine

karşın uygulamada sorunlarla sıkça karşılaşılır. Bunun nedeni, zemin betonlarının uygulanmasındaki aksaklıklardır. İyi bir zemin betonu tasarımı şu beş etkene aynı önemi vermeyi öngörür: i) zeminin kullanım şekli, ii) zemin betonunun dayanımı, iii) kullanılacak betonun özelikleri, iv) çatlaklar ve derzler, v) elde edilmesi istenen zemin yüzeyinin özelikleri.

Bu çalışmada, beton santralinde 8 farklı karışımda üretilerek şantiyede yerine yerleştirilen betonların üzerine renklendirici ile birlikte yüzey sertleştirici uygulandıktan sonra baskı işlemi yapılmıştır. Betonların yüzey düzeltme ve korunmasında farklı yöntemler uygulanmıştır. Katkı içeren betonlarda priz başlama süresinin daha uzun olması nedeniyle baskı uygulamasına daha geç başlanmıştır. Buharlaşmanın hızlı olduğu rüzgarlı bir günde yapılan uygulamada yüzeyi korunan betonda plastik rötre çatlakları görülmemiştir. Üretilen standart küp numunelerin basınç dayanımları bulunmuştur. Yerinden kesilerek çıkarılan bir seriye ait numuneler üzerinde aşınma dayanımı ve yüzey sertleştici-beton aderans dayanımı deneyleri yapılmıştır.

Baskı Beton

Zemin Baskı Beton

Baskı Beton Ustası

Baskı Beton Rampaları

Baskı Sıva Betonları
Duvar Baskı Beton

 

Eln Baskı Beton’u seçin ve mülkünüze değer katın…

 

Tamamen yabancı ot içermez ve leke tutmaz

Araba yolunuz için endişelenmeden, hayatı yaşamak için zaman harcayın.

Sert giyen ve hava koşullarına dayanıklı

Yağmur yağsın ya da parıldasın, betonumuz dayanacak şekilde inşa edilmiştir.

Hızlı ve sorunsuz kurulum

Sürecimiz mutlak minimum kesinti sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Kalıcı renk ve doku

Solan bir doku için yeniden boyamaya veya endişelenmenize gerek yok.

Düşük bakım

Araba yolunuz için endişelenmeden, hayatı yaşamak için zaman harcayın.

Çıkmayacak veya batmayacak

Geleneksel işaretleme ile karşılaşacağınız tüm sorunları unutun.

 

Kaliteli Malzeme Ve Uygun Fiyat

Eln Baskı Beton hizmetleri firması her türlü alan için baskı beton üretimi yapmaktadır. Firma üretmiş olduğu her bir metrekare üründe aynı standart ve kalitede üretim gerçekleştirmektedir. Uygulama yapılacak alan uzun bir yürüyüş yolu olsa da veya bir ev zemini olsa da, her türlü çalışma dünya standartlarına uygun olarak yapılmaktadır. En kaliteli malzemelerle üretilen ürünler en kaliteli işçilik ile birleşerek uzun yıllar kullanım imkânı sunmaktadır.

Sizlerde her türlü alan için istediğiniz desende baskı beton uygulamaları hakkında bilgi alabilmek için beyoglubaskibeton.com adresine giriş yapabilirsiniz. Site içeriğinde yer alan fiyat teklif bölümünden online olarak teklif alabilirsin.

Estetik Zeminler

Günümüzde meydanlarda ve kaldırımlarda görmeye alıştığımız baskı beton zeminler için sizlere hizmet veren Eln baskı beton firması estetik yüzeylere sahip zeminlere sahip olabileceğiniz bir firmadır. Elazığ Baskı Beton

Günümüzde meydanlarda ve kaldırımlarda görmeye alıştığımız baskı beton zeminler için sizlere hizmet veren Eln  baskı beton firması estetik yüzeylere sahip zeminlere sahip olabileceğiniz bir firmadır. Onlarca farklı desen kalıbına sahip olması ve size profesyonel olarak baskılı beton zemin hizmeti vermesi firmanın profesyonelliğini ortaya koymaktadır. Yüksek mukavemetli beton türleri ile zemin baskı beton uygulaması yapan firma bu özelliği ile yıllarca kullanacağınız zeminlere sahip olma imkânını sağlıyor. Dilerseniz renkli beton zeminler dilerseniz estetik özellikleri ön planda olan beton yüzeylerin uygulamasını yapan firma bu alanda en kalifiye ve tecrübeli personele sahip olan firma olma unvanına da sahip. 7/24 teknik destek alabileceğiniz firma ile iletişime geçerek zemin uygulaması yaptırabilirsiniz.

Baskı Beton Hizmetleri

Eln Baskı Beton firması olarak bizler sizlere en kaliteli hizmeti sunmak için çalışmaktayız. Firma olarak yapmış olduğumuz her işe profesyonel olarak yaklaşmaktayız. Çalışmalarımızı yapan ekibimiz ve çalışma stratejilerimiz profesyonel düzene uygundur.

Firma olarak sizlerin memnuniyetini elde edebilmek için en uygun fiyatları sizler için sunmayı hedefliyoruz. Kaliteli malzemeleri en uygun fiyatlarla sizle için hazırlıyor ve uyguluyoruz.

Bizlere günün her an ve saatinde ulaşabilirsiniz. Aklınızda olan tüm sorulara 7 gün 24 saat whatsapp destek hattı üzerinden en sağlıklı ve net cevapları alabilirsiniz. beyoglubaskibeton.com adresine giriş yapabilirsiniz. Talep ettiğiniz çalışmalar için online olarak fiyat teklifi alabilirsiniz.

Baskı Beton Hizmeti

Zeninler için modern bir yöntem olarak kullanılan baskı beton günümüzde kaldırımlarda, cadde kenarlarında ve meydanlarda uygulanmaktadır. Elazığ Baskı Beton

Zeninler için modern bir yöntem olarak kullanılan baskı beton günümüzde kaldırımlarda, cadde kenarlarında ve meydanlarda uygulanmaktadır. Farklı renklerde betonların özel bir baskı tekniği ile uygulanması ile elde edilen baskılı beton farklı tasarımlara sahip olacak şekilde uygulanabiliyor. Uygulama öncesinde zemin etüdü, uygulama sırasında profesyonel hizmet alabileceğiniz Eln baskı beton ayrıca tüm zeminlerde olduğu gibi duvarlarda da baskı beton hizmeti almanızı sağlıyor.

Zemin baskı beton uygulamalarında yüzey alanı veya uygulama alanı fark etmeksizin istediğiniz hizmeti alabileceğiniz firma baskı beton konusunda sektörün öncüsü konumunda yer alıyor. Onlarca farklı modelin yer aldığı baskı tekniği ile evinizde veya yaşam alanınızda ideal zeminlere sahip olabilirsiniz.

Eln Baskı Beton Firması

Eln baskı beton firması sizlere farklı birçok beton çeşidi ile hizmet vermektedir. Her alanın ihtiyaçları farklıdır ve Baskı Beton firması ihtiyaç durumuna göre özle olarak üretim yapmaktadır. Sizlerde farklı zeminlerde kullanılmak üzere beton tercihleriniz için beyoglubaskibeton.com adresine giriş yapabilirsiniz. Site içeriğinde yer alan ürün ve hizmet çeşitlerine göz atabilirsiniz. Firma sizlere 7/24 hizmet vermektedir. Whatspp iletişimi üzerinden 24 saat mesaj ile bilgi desteği alabilirsiniz. Aynı zamanda fiyatlar konusunda net olarak fikir sahibi olmak istiyorsanız site içeriğinde yer alan Fiyat Teklif bölümünden talep ettiğiniz çalışmalara yönelik fiyat teklifleri alabilirsiniz. Hangi bölgeler için çalışmalar yapıldığı yine site içeriğinde sizlere sunulmaktadır.